Icon for NEO

NEO (NEO)

Ethereum projesinin Çinli ikizi.

NEO: Ethereum'un Çinli İkizi

Cennet Mahallesi dizisinde Ferhat'ı baştan aşağıya ayakkabı boyasıyla boyayıp iyi bir futbolcu diye Fenerbahçe'ye sattıkları bölümü hatırlar mısınız? Hatırlamadıysanız acil yatırımlardan uzaklaşıp Cennet Mahallesi 57. Bölüm'ü izlemenizi öneririm. İzleyin, ardından buradan devam edelim.

Nasıl bölümdü ama? Gelelim konumuza. NEO aslında Cennet Mahallesi Ferhat. Ethereum'un Çin'de geliştirilen kopyası olarak piyasada tanınan NEO'nun Ethereum'dan farklarını araştırdım. Açıkçası ne eksik ne fazla, Ethereum'un vaadettiği her şeyi NEO da vaadediyor. Farkı ise Çin'den çıkan bir ekosistem olması. Eminim Doğu Perinçek, NEO projesinin borsa balinasıdır.

NEO 17 Nisan 2021 tarihi itibariyle $93.92 seviyesinden işlem görüyor.

25 Nisan 2021 tarihinde yayınlandı.

Diğer Yazılar

Icon for EOSIO

EOSIO (EOS)

Tam Olarak Ne Oluyor Bu EOSIO (EOS)?

Kripto paralar üzerinden bir uygulama geliştirmek istiyorsunuz. Sıfırdan bir ekosistem veya kodlama dili yazacak ne vaktiniz var ne paranız. O zaman halihazırda kullanılan ekosistemlerden birinin üzerinde bu programı yazmanız ve işletmeniz gerekiyor. EOS da tam olarak bu hizmeti veriyor.

Devamını Oku
Icon for THETA

THETA (THETA)

Twitch'in Yeni Rakibi: THETA

Zayıf ağ bağlantıları, merkeziyetli sistemler ve yüksek maliyetler, video akış platformlarının en büyük problemlerinden. Danışmanlığını YouTube kurucuları ve Twitch kurucularının yaptığı yeni canlı yayın platformu projesi THETA ise, bu ortamı blokzincire taşıyarak problemlere çözüm olma amacı güdüyor.

Devamını Oku
Icon for Wrapped Bitcoin

Wrapped Bitcoin (WBTC)

Wrapped Bitcoin (WBTC): Bitcoin'e Daha Yeni Alışmıştık

Daha bismillah Bitcoin yeni yeni çevrelerce benimsendi, halka indi, kripto paraların genel adı Bitcoin oldu. Peki ya daha Bitcoin'e yeni alışmışken, nedir bu Wrapped Bitcoin (WBTC)?

Devamını Oku