Icon for EOSIO

EOSIO (EOS)

Kendi kendini yöneten ve üzerinde geliştirilecek projeleri fonlamayı kolaylaştıran merkeziyetsiz bir şirket.

Tam Olarak Ne Oluyor Bu EOSIO (EOS)?

Kripto paralar üzerinden bir uygulama geliştirmek istiyorsunuz. Sıfırdan bir ekosistem veya kodlama dili yazacak ne vaktiniz var ne paranız. O zaman halihazırda kullanılan ekosistemlerden birinin üzerinde bu programı yazmanız ve işletmeniz gerekiyor. EOS da tam olarak bu hizmeti veriyor.

Merkeziyetsiz ve otonom bir şirket gibi çalışan EOSIO platformu, kullanıcılara resmen makine kiralıyor. Kullanıcıların ellerinde tuttukları EOS miktarı kadar makine gücü elde etmelerini sağlayan proje, saniyede milyonlarca (yersen) işlemi kaldırabilecek bir altyapıları olduğunu iddia ediyor.

Ben bir proje geliştirecek olsam hakikaten EOS üzerine yazmak yerine diğer alternatif ekosistemler üzerine projemi geliştirirdim (bkz: Ethereum, Cardano, Solana vb...).

EOSIO (EOS) 17 Nisan 2021 tarihi itibariyle $8.05 seviyesinden işlem görüyor.

24 Nisan 2021 tarihinde yayınlandı.

Diğer Yazılar

Icon for THETA

THETA (THETA)

Twitch'in Yeni Rakibi: THETA

Zayıf ağ bağlantıları, merkeziyetli sistemler ve yüksek maliyetler, video akış platformlarının en büyük problemlerinden. Danışmanlığını YouTube kurucuları ve Twitch kurucularının yaptığı yeni canlı yayın platformu projesi THETA ise, bu ortamı blokzincire taşıyarak problemlere çözüm olma amacı güdüyor.

Devamını Oku
Icon for Wrapped Bitcoin

Wrapped Bitcoin (WBTC)

Wrapped Bitcoin (WBTC): Bitcoin'e Daha Yeni Alışmıştık

Daha bismillah Bitcoin yeni yeni çevrelerce benimsendi, halka indi, kripto paraların genel adı Bitcoin oldu. Peki ya daha Bitcoin'e yeni alışmışken, nedir bu Wrapped Bitcoin (WBTC)?

Devamını Oku
Icon for Chainlink

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK)'e Çok İhtiyaç Var

"Bu paraların gerçek hayatta bir karşılığı var mı?" , "Bunlar sanal para değil mi al, sat, borsa işlemleri o kadar.", "Parayı elimde görmeden inanmam." yorumlarını çeşitli çevrelerden bolca duymuşsunuzdur. Chainlink (LINK) ise tam olarak blokzincirler ve gerçek dünyayı birbirine bağlamak için üretilmiş bir proje.

Devamını Oku