Icon for Elrond

Elrond (EGLD)

Sharding teknolojisini entegre ederekçok hızlı para transferini hedefleyen bir aktarım projesi.

Elrond (EGLD) Taşı Toprağı Altın mı?

Geçtiğimiz günlerde ilk çok sevgili Kripto Emre tarafından duyduğum, bir gün sonrasında da görüşleri çok kıymetli Coin Bureau üstat tarafından önerilen Elrond (EGLD) beni çok şaşırttı. Neden?

Bu coin neymiş acaba diye araştırmaya başladığımda şok oldum. Aynı Cardano (ADA), Ethereum 2.0 (ETH) ve Polkadot (DOT)'un yapmaya çalıştığı şeylerin neredeyse çeyreğini-yarısını şu anda yapmaya başlamış bir proje.

Saniyede 15,000 işleme ŞU AN BİLE izin veren EGLD gözlerimi fal taşı gibi açtı. Microtransaction (mikroödeme) altyapısını daha ilk saniyesinden bu kadar güçlü başlatmış olmaları, gelecek vaadeden bir proje olduğunun ilk habercisi.

14 Nisan 2021 tarihinde yayınlandı.

Diğer Yazılar

Icon for Filecoin

Filecoin (FIL)

Filecoin (FIL) İnsanoğlunun Bilgi Mirasını Yüklenecek mi?

Dünyadaki tüm dosyaları uç uca eklersek nasıl depolayabiliriz? Harikulade bir soru. Depolayamayız. Dünyadaki en büyük veri tabanlarında şifrelenmiş halde tutsak dahi tüm dosyaları saklamamız mümkün değil. Peki bu tüm dosyaları uç uca ekleyip dünyanın her yerinde ayrı ayrı depolarsak ne olur? İşte Filecoin geliştiricilerinin sorduğu soru da bu.

Devamını Oku
Icon for Binance Coin

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB)'i Neden Sevmiyorum?

Neler neler tartışıyoruz. Merkeziyetsiz ekonomiler, merkeziyetsiz borsalar, gelir eşitliği vb. Bunlar yaşanırken, $2T hacme ulaşan kripto paraların hacim sıralamasına baktığımız zaman ne görelim? 3. sırada Çinli bir firmanın, kendi işlerini yürütmek için çıkardığı kendi para birimi var.

Devamını Oku
Icon for AAVE

AAVE (AAVE)

Borç Yiğidin Kamçısıdır: AAVE (AAVE)

Anlık kripto para borçlanmak istediğiniz zaman aslında borsalar size teminatınız karşılığında borç verirler. Fakat bu borcu uzun süre tutup onunla işlem yapamazsınız. Farklı indikatörlerle borsalar kendilerini zarara sokmadan bu işlemleri gerçekleştirirler.

Devamını Oku